Zima

zimni-krkonose-z2-patzelt 133233154341.972    sm zima

Lyžování Špindlerův Mlýn

Ski areál Špindlerův Mlýn je nejznámějším českým střediskem lyžování. Špindlerův Mlýn nabízí 5 lanových drah a 11 vleků (vzdálenost od hotelu 500 metrů) a 26 km sjezdových tratí nejen pro začátečníky, ale i pro zdatné lyžaře. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U rampy. V rámci celého Špindlerova Mlýna platí jednotné jízdné. Nechybí zde půjčovny lyží ani školy lyžování. Špindlerův Mlýn nabízí hned tři vynikající střediska: Medvědín, Svatý Petr a Horní Mísečky.

Lyžování Medvědín

V areálu Medvědín ve Špindlerově Mlýně můžete využít lanovku a vleky o celkové kapacitě 8.480 osob za hodinu. Lanová dráha Medvědín jezdí do výšky 1.235 m n. m. a je také spojením pro Horní Mísečky.

Lyžování Svatý Petr

Ve skiareálu Svatý Petr naleznete kvalitní podmínky pro lyžování. Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně nabízí lanovky a vleky s přepravní kapacitou 8.990 osob za hodinu. Na své si přijdou zkušení lyžaři i začátečníci. Horní stanice lanové dráhy Svatý Petr leží ve výšce 1.185 m.

Lyžování Horní Mísečky

Horní Mísečky navazují na areál Medvědín a je vhodný zejména pro rodinné lyžování. Horní Mísečky jsou navíc doplněny o další služby, jako je večerní lyžování, snowboard park, 4 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha, dětské školy lyžování a snowboardová škola.

Běžky Špindlerův Mlýn

Na své si ve Špindlerově Mlýně přijdou také milovníci běžek. Běžecké tratě v okolí jsou často vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, pro které je každoročně upravováno na 100 km kvalitních tratí. Výchozími místy pro hřebenové túry jsou lyžařský areál Svatý Petr, bufet Na Pláni, soutok Labe a Bílého Labe a Horní Mísečky.

Navíc hosté mohou využívat přímo v areálu Horních Míseček upravený zasněžený běžecký stadion, jehož závodní běžecké tratě jsou položeny ve výšce 1000 m a jsou využívány nejlepšími českými sportovci.

Sáňky, snowtubing a boby

Ne každý návštěvník zimních hor je milovníkem lyžování. Přesto má rád pohyb na sněhu a na čerstvém vzduchu. Jemu Špindl poskytuje buď klasické sáňkování, nebo moderní snowtubing či boby. Sáňkařská dráha nabízí jízdu dlouhou téměř 4 kilometry. Na náměstí vedle pošty si zájemce zakoupí jízdenku a označený autobus ho dopraví až ke startu sáňkařské dráhy. Zde dostane zapůjčené také sáňky (pokud nemá vlastní), které vrátí - za 15 minut, nebo také až za půl hodiny, to podle toho, jak si troufne jet rychle - dole v cíli. Sáňky jsou určeny pro jednu dospělou osobu nebo dospělého s dítětem do 6 let. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak noční jízdy s osvětlenými sáňkami.

Další „klouzací" kratochvílí je snowtubing. Špindl nabízí tuto moderní zábavu hned na dvou místech - ve Sv. Petru a v Bedřichově. Nebo je možné projet se na bobové dráze. Ač je to sice spíše letní radovánka, dá se na ní jezdit i v zimě - jen nesmí zrovna chumelit. To by bylo nebezpečné. Dráha totiž není klasická ledová (jako na zimní olympiádě), ale její koryto je plechové. I tak se vozík dovede řítit dolů pěkně rychle a nažene bobistovi do žil notně adrenalinu.

Více informací o podmínkách lyžování získáte na www.skiarealspindl.cz.

Více o sáňkování, bobech a jiných adrenalinových sportech:
www.snowtubingpark.cz 
www.yellow-point.cz

Share

01   01 01 ABMreal baby-friendly wood-con