Umělecké

Alfons Mucha 

Nejznámějšího českého secesního umělce a jeho díla můžete obdivovat v pokoji č. 209.

Alphonse Mucha (1860-1939) – průkopnický umělec vytvořil honosný secesní styl plný měkkých barev, křivek a éterických žen. Muchu inspirovalo umění, které viděl v kostelech. Hladovějícího umělce Muchu proslavil v Paříži jeho plakát v životní velikosti, který vytvořil pro hru Sarah Bernhardtové „Gismonda“. Plakát, který se lišil od současných uměleckých trendů, jej všeobecně proslavil a přinesl mu šestiletou smlouvu s Bernahrdtovou. V 60. letech 20. století byl Muchův styl znovu oživen a to zejména prostřednictvím psychedelických plakátů.

Přijďte se zasnít  a obdivovat světoznámé obrazy na pokoj 209. Svůj pobyt strávíte s námi vybranými díly: „Detail Maude Adams jako Johanky z Arku“, „Éveil du Matin“, „Job“, „Cigarettes Job“ a „Podzim“

Měkké pastelové barvy i malby samy provokují svou lehkostí k lenošení a odpočinku.

 

Andy Warhol 

Jeden ze světoznámých malířů a umělců  Vás bude také provázet pobytem v pokoji 101.

Andy Warhol (1923-1987) – byl jedním z nejkreativnějších, nejplodnějších a nejvýznamnějších umělců 20. století. Definoval celé desetiletí a kulturu svým průkopnickým stylem Pop Art. Zpočátku oblíbený komerční umělec z Manhattanu získal slávu díky mnoha obrazům plechovek s polévkou, láhví se sodou, dolarových bankovek a celebrit, které odhalily krásu v rámci masové kultury. Byl novátorem a v oblasti sítotisku. Jeho nadání se projevilo také ve filmování, hudební produkci, komerčních ilustracích, psaní a publikování časopisů.

Se čtyřmi jeho díly, která nejsou veřejnosti tak často na očích, doplňují pokoj č. 101 příjemnými pastelovými barvami a svou vtipností. Vybrali jsme pro Vás obrazy „Basket of Flowers“, „Eleven String  Instruments“ , „Flowers“ a „Frog“. Obrazy Vás budou během pobytu udržovat ve spokojené  a uvolněné náladě.

 

Joan Miró

V pokoji 116 se můžete zabydlet na pár dní s naším dalším malířem moderního umění.

Joan Miró (1893 – 1983) – španělský surrealista se se svými malbami, které vytvořil s dětskou nevázaností, radostně vzbouřil proti konvenčním způsobům malby. Ovlivnila ho pařížská kultura 20. let 20. Století. Jeho umění je plné úžasných absurdit. Často používal základní i druhotné barvy i organické tvary, aby zprostředkoval živou energickou chuť do života – jako pouhou dětskou hru.

Vzbuzuje úžas nevšedním užitím barev a originalitou svého stylu. I když nesdílí přesně stejnou techniku analýzy jako Picasso a Braque, používá geometrické tvary k podpoření dojmu pohybu vedoucího oko diváka hluboko do barev obrazu. Využívá nevšedních prvků k zvýraznění emocionálního efektu typického pro katalánské umění.

Čtyři vybraná díla jeho sbírky Vás budou chtít v pokoji č. 116 roztančit. Na pokojové stěny jsme umístili „Zelený měsíc“, „Torso“, „Zpěvák“ a „Melancholický zpěvák“. Malby s výrazně  teplými španělskými barvami jsou skvělým doplňkem pokoje  zařízeného ve stejných barvách.

 

Wassily Kandinsky

Svůj pobyt v pokoji 202 strávíte s hudebně nadaným výtvarníkem, který vytvořil zpívající a rozpohybované obrazy.

Wassily Kandinsky (1886 – 1944), otec abstraktního umění, byl také nadaným hudebníkem, který úzce propojoval hudbu s výtvarným uměním. Kandinsky své práce pojmenoval podle hudebních termínů. Při poslechu hudby viděl barvy a věřil, že barva může vizuálně vyjádřit hloubku, intenzitu a hlasitost hudby. Ve věku 30 let se vzdal právnické kariéry a začal studovat umění. K tomu ho inspirovalo Monetovo dílo Haystacks (Stohy sena). Kandinsky vášnivě tvořil a věřil, že čistota této touhy k divákům sama promlouvá.

Pro Vás jsme vytvořili v pokoji č. 202 malou galerii o sedmi obrazech: „Milieu Accompagne“, „Vers Le Blue“, „Two Green Points“, „Milder Vorgang“, „Improvisation No. 31“, „Succession“ a „Hommage to Grohmann“. Díla Vás po náročném dni přivedou na příjemné myšlenky svými harmonizujícími barvami jež jsou zobrazeny v rozmanité škále.

 

Pablo Picasso

Svůj pobyt v pokoji 105 strávíte s jedním z nejznámějších malířů a jeho vybranými díly.

Pablo Picasso (1881 – 1973) byl spoluzakladatelem kubismu a za svou 70letou kariéru vyprodukoval monumentálních 20 000 uměleckých děl. Se třemi z nich se můžete seznámit během ubytování. Picassova strhující tvorba uměleckých děl byla tak rozsáhlá a složitá, že ji historici rozdělili do jednotlivých období. Picasso, zázračné dítě, se ve věku 15  let zapsatl do pokročilých kruzů na Královské akademii v Barceloně. Silné geometrické tvary jeho průlomových kubistických děl předefinovaly umění jako médium, které by se mohlo odklonit od doslovného zobraování realit. Picasso hluboce ovlivnil umění 20. století svým vášnivým pojetím všech žánrů, od primitivního umění přes náčrty a po surrealismus.

Tři díla z jeho velkolepé sbírky Vás budou provázet pobytem. Pokoj č. 105 skrývá „Dish of Pears“, „Flowers“ a „Blue Dove“. Obrazy s nádechem modré doplňují barevné pojetí  pokoje.

 

Paul Klee 

Snění o moderním umění s jedním neméně známým umělcem si můžete užít v našem dalším pokoji – 201.

Paul Klee (1879-1940) byl geniální moderní umělec, mistr se širokou škálou stylů. Klee vytvořil malá delikátní díla, která naplnil stopami snů, hudby, poezie a stylisticky namíchaného primitivního umění, surrealismem, kubismem a uměním pro děti. Své první kresby perem a inkoustem přeměnil po návštěvě Tuniska, kde ho uchvátily místní barvy a světlo. Spojoval abstrakci s realitou, vnášel do své práce složité mimovolně odvozené symboly. Kleeho práce a inovace hluboce ovlivnily surrealismus, abstraktní a neobjektivní umění 20. stolení.

Aby jste zaměstnali svou mysl při pobytu na pokoji 201 něčím příjemným, vybrali jsme pro Vás těchto pět děl: „Uberland“, „Arabian Song“, „Landscape with Black Columns“, „Still life with Gladioli“ a „O“. Obrazy s rozmanitými škálami barev, které se vzájemně  snoubí,  Vás nutí přemýšlet, hádat a také Vás nechají příjemně odpočívat.

 

Budete-li si chtít vychutnat pobyt s obrazy Vámi oblíbeného umělce, tak nás neváhejte kontaktovat na tel. +420 777 560 155, kde si svůj pokoj můžete na základě dostupnosti zarezervovat.

Share

01   01 01 ABMreal baby-friendly wood-con